Κε.Δι.Βι.Μ1 ΚΕΠΑΝΣΗ: ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ PROJECT «ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΟ TEXTILE NAIL DESIGN»

28/05/2015

«ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΟ TEXTILE NAIL DESIGN» ήταν ο τίτλος του φετινού project που εκπόνησαν οι σπουδάστριες των τμημάτων ΜΑΝΙΚΙΟΥΡ – ΠΕΝΤΙΚΙΟΥΡ – ΟΝΥΧΟΠΛΑΣΤΙΚΗΣ (NAIL ARTIST) της σχολής ΚΕΠΑΝΣΗ. Σκοπός της εργασίας αυτής ήταν η εξοικείωση με την τέχνη της διακόσμησης νυχιών - Nail design. Το nail design αποτελεί μετεξέλιξη της περιποίησης άκρων που αντιμετωπίζει τα νύχια ως πεδίο καλλιτεχνικής έκφρασης και δημιουργίας Ακολουθεί τη μόδα και εμπνέεται από ποικίλο θεματικό περιεχόμενο, το οποίο μας παρουσίασαν οι μέχρι χθες σπουδάστριες και σήμερα επαγγελματίες NAIL ARTIST και πραγματικά μας εντυπωσίασαν. Για άλλη μια χρονιά είμαστε περήφανοι για το υψηλό επίπεδο επαγγελματιών που αποφοιτούν από τη σχολή μας!