ERASMUS + Η ΣΧΟΛΗ ΚΕΠΑΝΣΗ ΣΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ

27/03/2018 Mε απόλυτη επιτυχία συνεχίζεται το πρόγραμμα ERASMUS + της σχολής ΚΕΠΑΝΣΗ στη μαγευτική Ιταλία.. 20 σπουδαστές του τομέα αισθητικής και κομμωτικής και 2 συνοδοί βρίσκονται για 2η εβδομάδα στο Ρίμινι της Ιταλίας όπου καταρτίζονται σε ΚΑΙΝΟΤΟΜΕΣ ΔΡΑΣΕΙΣ ΑΙΣΘΗΤΙΚΗΣ ΚΑΙ ΚΟΜΜΩΤΙΚΗΣ ΣΤΟΝ ΤΟΜΕΑ ΤΟΥ ΤΟΥΡΙΣΜΟΥ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΙ ΕΥΕΞΙΑΣ. Πρακτική άσκηση σε επιχειρήσεις, θεωρητική κατάρτιση, επαγγελματικές επισκέψεις, πολιτιστικές εκδρομές και ψυχαγωγικές δράσεις περιλαμβάνονται  στο πρόγραμμα. Ήδη έχουν επισκεφθεί το Μιλάνο, την έκθεση Cosmoprof στη Μπολόνια, το Σαν Μαρίνο, τη Βενετία και τη Φλωρεντία, διαδρομές γεμάτες γνώση και εμπειρίες, από αυτές που μόνο το πρόγραμμα ERASMUS + ξέρει να προσφέρει. Όλοι εμείς στη σχολή ΚΕΠΑΝΣΗ είμαστε ιδιαίτερα περήφανοι που παρέχουμε τέτοιες ευκαρίες εξέλιξης στους σπουδαστές μας.