Επαγγελματικό Μακιγιάζ Εντατικός Κύκλος - Part time make up courses

Επάγγελμα σύγχρονο, δημιουργικό, καλά αμειβόμενο, με άμεση επαγγελματική αποκατάσταση.

Ο ειδικός στο Επαγγελματικό μακιγιάζ, ασχολείται με εφαρμογές που αναδεικνύουν το πρόσωπο και τα χαρακτηριστικά του με τρόπο ώστε να υπηρετείται η αισθητική και η μόδα της κάθε εποχής.

Αποτελεί ένα πολύ δημιουργικό επάγγελμα που αγγίζει τα όρια των εικαστικών τεχνών και γι’ αυτό, το πεδίο εφαρμογής του είναι πολύ ευρύ. Ο make up artist στα media βελτιώνει ή τελειοποιεί την εικόνα των προσώπων, στο θέατρο και στον κιν/φο με την τέχνη του βοηθά μεταμορφώνοντας ή παραμορφώνοντας τους ηθοποιούς, στη φωτογράφηση συνεργάζεται με το φωτογράφο ενώ είναι απαραίτητος σε επιδείξεις μόδας ή διαφημίσεις.

Η κατάρτιση των σπουδαστών μας υποστηρίζεται, πέραν των θεωρητικών μαθημάτων, με πολλές ώρες εργαστηριακών εφαρμογών αλλά και με εξειδικευμένα σεμινάρια και παρουσιάσεις από επώνυμους μακιγιέρ.

Τέλος, η εκπαίδευση περιλαμβάνει χρήση επώνυμων προϊόντων από συνεργαζόμενες εταιρίες: MAC cosmetics, Chrysallis Proderma, Paris Berlin, Forum make up.

ΤΟΜΕΙΣ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗΣ

Η επαγγελματική σου εξέλιξη περιλαμβάνει εργασία σε:

• Μόδα
  • Θέατρο
  • Κινηματογράφο
  • Φωτογραφία
  • Διαφήμιση
  • Ινστιτούτα ομορφιάς & Αισθητικής
  • και ως ελεύθερος επαγγελματίας

Εμπιστέψου τις σπουδές σου στο Κε.Δι.Βι.Μ1 ΚΕΠΑΝΣH, γιατί:

• Είναι η πρώτη και μεγαλύτερη σχολή ομορφιάς στην περιοχή της Κρήτης και του Νοτίου Αιγαίου, πιστοποιημένη από το Υπουργείο Παιδείας
  • Η μακρόχρονη εμπειρία στο χώρο της εκπαίδευσης έχει οδηγήσει στη δημιουργία ποιοτικών και αξιόπιστων προγραμμάτων σπουδών που εξασφαλίζουν την επαγγελματική σου επιτυχία
  • Καταρτίζεσαι μέσω ενός μοναδικά πρωτοποριακού εκπαιδευτικού συστήματος, με καθηγητές εξειδικευμένους επαγγελματίες του χώρου που εφαρμόζουν τις πιο σύγχρονες μεθόδους μάθησης της εκπαίδευσης ενηλίκων σε σύγχρονα και πλήρως εξοπλισμένα εργαστήρια.
  • Ενημερώνεσαι για τις νέες τάσεις της μόδας.
  • Μαθαίνεις τη μέθοδο project
  • Παρακολουθείς διαλέξεις και ημερίδες με εξειδικευμένη θεματολογία από διακεκριμένους επαγγελματίες του χώρου.
  • Αποκτάς πρακτική εμπειρία σε ένα προσομοιωμένο εργασιακό περιβάλλον, συνδυάζοντας τη θεωρητική διδασκαλία με τις δεξιότητες και τις πρακτικές γνώσεις που απαιτούνται από τη σύγχρονη αγορά εργασίας
  • Συνεργάζεσαι με καταξιωμένους επαγγελματίες του χώρου αποκτώντας γνώση και εμπειρία.
  • Δυνατότητα πρακτικής άσκησης σε συνεργαζόμενους επαγγελματικούς χώρους.

ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΦΟΙΤΗΣΗΣ

PART TIME MAKE UP COURSES - Επαγγελματικό μακιγιάζ: 5 μήνες