Εκδρομή με εκπαιδευτικό και ψυχαγωγικό χαρακτήρα υλοποιήθηκε στην Ελούντα από το ΙΕΚ MORFI και της σχολή ΚΕΠΑΝΣΗ.

Μια μέρα γεμάτη αρώματα, εικόνες και συναισθήματα απολαύσαμε την Πέμπτη 21/5/15. Εκδρομή με εκπαιδευτικό και ψυχαγωγικό χαρακτήρα υλοποιήθηκε από το ΙΕΚ MORFI και της σχολή ΚΕΠΑΝΣΗ. Πρώτος σταθμός η BioAroma, μια καθετοποιημένη μονάδα γύρω από τον χώρο των βοτάνων, με δικές της βιολογικές καλλιέργειες, αποστακτήριο για την παραγωγή-απόσταξη αιθέριων ελαίων καθώς και με επισκέψιμο μουσείο και κήπο με βότανα στον Άγιο Νικόλαο Κρήτης. Δεύτερος σταθμός δύο πολυτελή θέρετρα της Κρήτης το Daios Cove Luxury Resort & Villas και το Porto Elounda όπου ξεναγηθήκαμε στους χώρους τους και γευτήκαμε τη ζεστή φιλοξενία των αποφοίτων μας που εργάζονται σε αυτά. Τρίτος σταθμός η παραλία της Ελούντα όπου διοίκηση, συνεργάτες και σπουδαστές έκαναν τις πρώτες βουτιές του καλοκαιριού. Ευχαριστούμε όλους όσους συνέβαλαν στην υλοποίηση της εκδρομής μας.
Πατήστε εδώ για να συμμετάσχετε στο Σεμινάριο Συμπληρώστε τη φόρμα εκδήλωσης ενδιαφέροντος