Nail Art - Full time Nail Art courses

Η περιποίηση των άκρων αποτελεί φροντίδα και παράδοση από την  αρχαιότητα. Η παράδοση συνεχίζεται και ο επαγγελματίας nail artist σήμερα καταξιώνεται στο χώρο της αισθητικής φροντίδας και υγείας των άκρων με την άρτια κατάρτιση στις εφαρμογές θεραπειών, τεχνικών, διακόσμησης, προσθετικής νυχιών λαμβάνοντας σοβαρά υπόψη τη βιολογία των ονύχων.

Η κυρίως εργαστηριακή διάρθρωση του προγράμματος σπουδών της ειδικότητας, προσφέρει στις καταρτιζόμενες την ευκαιρία να ασκηθούν σε κάθε τεχνική εργασία σε πραγματικές συνθήκες και να αντιμετωπίσουν παθήσεις ονύχων προτείνοντας τρόπους παρέμβασης στο πλαίσιο της αρμοδιότητάς τους.

Το επάγγελμα του Nail Artist έρχεται να εξυπηρετήσει μία από τις ανάγκες της σύγχρονης εποχής, την όμορφη, περιποιημένη και υγιή εξωτερική εμφάνιση. Απευθύνεται σε μια μεγάλη γκάμα ανθρώπων, σχεδόν όλων των ηλικιών και διαφόρων επαγγελμάτων, αφού η περιποίηση των άκρων είναι σημαντικό κομμάτι της καθημερινής μας εμφάνισης αλλά και της πρόληψης ή ανακούφισης από παθήσεις των νυχιών. Αυτό τον καθιστά αναγκαίο και συνεπώς περιζήτητο στο χώρο υγείας και ομορφιάς.

Ως διπλωματούχος της ειδικότητας NAIL ARTIST του Κε.Δι.Βι.Μ1 ΚΕΠΑΝΣΗ θα είσαι σε θέση να δημιουργείς υγιή, περιποιημένα και καλαίσθητα άκρα και πρόσθετα νύχια με τις πλέον σύγχρονες τεχνικές, καθώς θα έχεις αποκτήσει τις εξειδικευμένες γνώσεις για να αναλάβεις κάθε εργασία περιποίησης άκρων.

ΤΟΜΕΙΣ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗΣ

• Ινστιτούτα Ομορφιάς & Αισθητικής
  • Σύγχρονα Κέντρα Αισθητικής
  • Κομμωτήρια
  • Κέντρα Spa
  • Κέντρα  ποδολογίας & καλλωπισμού Νυχιών
  • Μεγάλα σαλόνια ομορφιάς
  • Ως Ελεύθερος Επαγγελματίας στη δική σου επιχείρηση

Εμπιστέψου τις σπουδές σου στο Κε.Δι.Βι.Μ1 ΚΕΠΑΝΣH, γιατί:

• Είναι η πρώτη και μεγαλύτερη σχολή ομορφιάς στην περιοχή της Κρήτης και του Νοτίου Αιγαίου, πιστοποιημένη από το Υπουργείο Παιδείας
  • Η μακρόχρονη εμπειρία στο χώρο της εκπαίδευσης έχει οδηγήσει στη δημιουργία ποιοτικών και αξιόπιστων προγραμμάτων σπουδών που εξασφαλίζουν την επαγγελματική σου επιτυχία
  • Καταρτίζεσαι μέσω ενός μοναδικά πρωτοποριακού εκπαιδευτικού συστήματος, με καθηγητές εξειδικευμένους επαγγελματίες του χώρου που εφαρμόζουν τις πιο σύγχρονες μεθόδους μάθησης της εκπαίδευσης ενηλίκων σε σύγχρονα και πλήρως εξοπλισμένα εργαστήρια.
  • Ενημερώνεσαι για τις νέες τάσεις της μόδας.
  • Μαθαίνεις τη μέθοδο project
  • Παρακολουθείς διαλέξεις και ημερίδες με εξειδικευμένη θεματολογία από διακεκριμένους επαγγελματίες του χώρου.
  • Αποκτάς πρακτική εμπειρία σε ένα προσομοιωμένο εργασιακό περιβάλλον, συνδυάζοντας τη θεωρητική διδασκαλία με τις δεξιότητες και τις πρακτικές γνώσεις που απαιτούνται από τη σύγχρονη αγορά εργασίας
  • Συνεργάζεσαι με καταξιωμένους επαγγελματίες του χώρου αποκτώντας γνώση και εμπειρία.
  • Δυνατότητα πρακτικής άσκησης σε συνεργαζόμενους επαγγελματικούς χώρους.

ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΦΟΙΤΗΣΗΣ

Πλήρης κύκλος σπουδών: 6 μήνες