I.I.E.K. MORFI: ΕΡΓΑΣΤΗΡΙ ΠΑΙΔΙΚΗΣ ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΑΣ ΣΤΟ ΒΙΒΛΙΟΠΩΛΕΙΟ «ΠΑΠΟΥΤΣΩΜΕΝΟΣ ΛΥΚΟΣ» Σε ένα διαφορετικό μάθημα Παιδικής Λογοτεχνίας συμμετείχαν οι σπουδάστριες του Β΄ εξαμήνου της ειδικότητας «ΠΡΟΣΧΟΛΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ» του Ι.Ι.Ε.Κ. MORFI τη Δευτέρα 11 Μαΐου, στο βιβλιοπωλείο «ΠΑΠΟΥΤΣΩΜΕΝΟΣ ΛΥΚΟΣ». Για τη διδακτική ενότητα «ΚΡΙΤΗΡΙΑ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΒΙΒΛΙΟΥ» , η εκπαιδεύτρια του μαθήματος κ. Ανδρεαδάκη Ρέα με την πρόθυμη και ευγενική υποστήριξη της ιδιοκτήτριας, κ. Πετράκη Χριστίνας, οργάνωσε ένα ανοικτό εργαστήρι, όπου οι σπουδάστριες, αφού χωρίστηκαν σε ομάδες, εφάρμοσαν τη θεωρία που είχαν διδαχθεί, επιλέγοντας και αξιολογώντας υλικό παιδικής λογοτεχνίας για παιδιά προσχολικής ηλικίας.
Πατήστε εδώ για να συμμετάσχετε στο Σεμινάριο Συμπληρώστε τη φόρμα εκδήλωσης ενδιαφέροντος