ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΜΕ ΘΕΜΑ 'ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΔΡΑΣΗ ΚΑΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΠΡΑΞΗ'

Το Ι.Ι.Ε.Κ. MORFI σε συνεργασία με το Κέντρο Καλλιτεχνικής Εκπαίδευσης Anima διοργανώνουν την Τετάρτη, 26 Ιουνίου το σεμινάριο με θέμα:

'ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΔΡΑΣΗ ΚΑΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΠΡΑΞΗ'

Σκοπός του σεμιναρίου είναι οι συμμετέχοντες να κατακτήσουν βασικές θεατρικές τεχνικές, να κατανοήσουν τη δυναμική της θεατρικής δράσης στην εκπαιδευτική διαδικασία, να αντιληφθούν τη σημασία της θεατρικής δράσης στην προσωπική ανάπτυξη και ενδυνάμωση αλλά και στην προσφορά της γνώσης. Στη λήξη του σεμιναρίου, η ομάδα θα είναι έτοιμη να παρουσιάσει μια ολοκληρωμένη παράσταση, αποτέλεσμα του βιώματος, της διεργασίας και της γνώσης που απέκτησε κατά τη διάρκεια των εργασιών του σεμιναρίου. Απευθύνεται σε εκπαιδευτικούς προσχολικής και σχολικής ηλικίας, φοιτητές και εμψυχωτές. Εισηγήτρια είναι η κ. Ζωή Γυφτάκη, παιδαγωγός, καθηγήτρια Θεατρικής Δράσης στο Κέντρο Καλλιτεχνικής Εκπαίδευσης Anima και υπεύθυνη του τομέα θεατρικής αγωγής των εκπαιδευτηρίων «Ελληνογερμανική Αγωγή».

Τετάρτη, 26 Ιουνίου 2013
Διάρκεια: 6 ώρες
Χώρος Διεξαγωγής: Ι.Ι.Ε.Κ. MORFI, Εφόδου 3, Ηράκλειο Κρήτης
Ώρα: 15.30-22.00