Κε.Δι.Βι.Μ1 ΚΕΠΑΝΣΗ: ΠΡΟΥΣΙΑΣΗ PROJECT « ΤΟ ΚΟΣΜΗΜΑ ΤΩΝ ΠΟΛΙΤΙΣΜΩΝ ΠΗΓΗ ΕΜΠΝΕΥΣΗΣ ΓΙΑ ΤΟ NAIL ART»

02/06/2018

« ΤΟ ΚΟΣΜΗΜΑ ΤΩΝ ΠΟΛΙΤΙΣΜΩΝ ΠΗΓΗΕΜΠΝΕΥΣΗΣ ΓΙΑ ΤΟ NAIL ART  ήταν ο τίτλος του φετινού project που εκπόνησαν οι σπουδάστριες των τμημάτων ΜΑΝΙΚΙΟΥΡ – ΠΕΝΤΙΚΙΟΥΡ – ΟΝΥΧΟΠΛΑΣΤΙΚΗΣ (NAIL ARTIST) της σχολής ΚΕΠΑΝΣΗ.

Σκοπός της εργασίας αυτής ήταν η εξοικείωση με την τέχνη της διακόσμησης νυχιών - Nail design και η αναζήτηση πηγών έμπνευσης από τον κόσμο των κοσμημάτων διαχρονικά. Οι εργασίες των σπουδαστριών αποτελούν μικρά αριστουργήματα και σε πολλές περιπτώσεις ξεπερνούν τα κομψοτεχνήματα που αποτέλεσαν την πηγή έμπνευσής τους.

Για άλλη μια χρονιά είμαστε περήφανοι για το υψηλό επίπεδο επαγγελματιών που αποφοιτούν από τη σχολή μας.